Pedikúra

Nohy nás nosí celý život, a ne vždy je to lehký úkol. Přes den vězí v botách mnoho hodin, večer pak bývají nateklé, bolí, v noci se dostavují křeče.

Pedikúra je proto velice důležitá,ale ještě je mnoho lidí, kteří tuto péči podceňují a berou ji jen jako nepodstatnou část péče o tělo. Zapomínají na to, že nohy pro nás pracují každý den a proto si péči zaslouží. Pedikúra je ošetření kůže a nehtů na nohou. Při pedikúře je na ploskách nohou odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka, otlačeniny a mozoly. Provádí se i ošetření nehtů. Péče o nohy je patrnější u straších lidí a většinou u žen. U mladší generace se s větší péčí setkáváme spíše u povolání, při nichž jsou nohy více namáhány, např. u servírek, kadeřnic, prodavaček.

Dnes už v salonech nabízejí kromě klasické mokré pedikúry, najdete také pedikúru suchou, ktará se provádí pomocí přístroje se speciálními brusnými kotoučky, které šetrně a kvalitně odstraní tvrdou kůži, hlavně na patách až do hladka a praskliny v kůži vyhladí. Dále třeba thajskou masáž, což je masáž nohou pomocí akumpresurních tlaků se zaměřením na oblast chodidel. Je ideální, pro odstranění pocitu těžkosti a únavy nohou.

Po pedikúře se Vám budou nohy zdát nejen odpočaté a svěží, ale také krásné a o to raději je budete ukazovat.